Rekordmånga utexaminerades från Arcada
Sammanlagt 404 studenter utexaminerades från Arcada 2012, vilket är rekord för skolan.
Vid årsskiftet utexaminerades 91 studenter. Nedan finns namnen på de utexaminerade som gett tillstånd till att deras namn publiceras.
Ergoterapeut (högre YH)
Marina Arell-Sundberg Raseborg/Ekenäs
Idrottsinstruktör (högre YH)
Stina Haikka Sodankylä
Socionom (YH)
Asiya Adan Vanda
Lina Alm Raseborg/Karis
Jeanette Cronstedt Hangö
Maria Elander Ingå
Sara Fellman Helsingfors
Ann-Marie Harhio Helsingfors
Hanne Hänninen Kotka
Emma Johanson Borgå
Lotta Lindblom Helsingfors
Sofie Rikberg Helsingfors
Emma Siro Helsingfors
Isabella Sjöberg Lojo
Eva Strand Esbo
Sanna Säkkinen Helsingfors
Petra Troberg Helsingfors
Ann-Catrin Tylli Helsingfors
Charlotta Varis Helsingfors
Anni Veijalainen Raseborg/Ekenäs
Isabella Öhman Helsingfors
Fysioterapeut (YH)
Tom Alenius Helsingfors
Sara Back Vasa
Elisabeth Eklöf Helsingfors
Oscar Forsström Raseborg/Ekenäs
Heidi Kalavainen Helsingfors
Maija Krook Vasa
Elin Lindqvist Mariehamn
Madelen Nyman Korsholm
Leo-Christian Røiseland Helsingfors
Mymlan Uddström Borgå
Eva Waris Helsingfors
Ergoterapeut (YH)
Sonja Lagerström Esbo
Idrottsinstruktör (YH)
Julia Halmén Helsingfors
Mikael Paajanen Vanda
Misa Pihlaniemi Esbo
Matias Tuomi Esbo
Stefan Wikström Esbo
Förstavårdare (YH)/sjukskötare (YH)
Jani Keto Jakobstad
Sjukskötare (YH)
Sofia Fagerström Helsingfors
Jessica Gustafsson Jomala
Barnmorska (YH)/Sjukskötare (YH)
Sabina Westermark Sibbo
Geronom (YH)
Augustine Chukwuani Helsingfors/Nigeria
Tradenom (YH)
Fredrik Aspelin Helsingfors
Markus Grahn Helsingfors
Maija Halmén Esbo
Magnus Hanstén Helsingfors
Maria Hellberg Helsingfors
Mathias Hänninen Helsingfors
Stefanie Liljendal Helsingfors
Patrik Martin Sibbo
Niklas Nordström Helsingfors
Victoria Rosenlöf Borgå
Nico Soinio Esbo
Bachelor of Business Administration/Tradenom (YH)
Nabeel Ahmed Helsingfors/Pakistan
Irene Eriksson Helsingfors
Sunday Isaiah Helsingfors/Nigeria
Sirke Kontio Helsingfors
Oxana Nikitaeva Esbo/Ryssland
Bishal Sharma Helsingfors/Nepal
Restonom (YH)
Jonna Kuronen Helsingfors
Vivian Lindgren Esbo
Jenny Montin Helsingfors
Frida Vik Mariehamn
Jenna Säkkinen Helsingfors
Anna Tarkiainen Karleby
Ingenjör (YH), Informationsteknik
Micke Rantanen Helsingfors
Jonne Sundell Helsingfors
Ingenjör (YH), Informations- och medieteknik
Ulf Hedlund Helsingfors
Filip Hornborg Esbo
Ron Lindholm Helsingfors
Antti Ollikainen Kyrkslätt
Rune Vikström Jakobstad
Ingenjör (YH), Maskin och produktionsteknik
Patrik Hellström Helsingfors
Ingenjör (YH), Plastteknik
Mikael Hellman Helsingfors
Kenneth Oldenburg Kyrkslätt
Christian Östman Helsingfors
Bachelor of Engineering/Plastics Technology
Huy Nguyen Helsingfors/Vietnam
Md. Sohel Rana Vanda/Bangladesh
Medianom (YH)
Axel Ekström Helsingfors
Jenny Hinders Korsholm
Niklas Laurin Helsingfors